پزشکی با استفاده از الکل صنعتی یک لیتری معده یک بیمار را شست و شو داد

با توجه به ویژگی های استثنایی الکل صنعتی یک لیتری مانند تعداد اکتان بالا و ویژگی های افزایش اشتعال پذیری، افزایش تقاضا برای حلال های آلی وجود دارد که باعث گسترش بازار می شود. نیاز به انرژی عامل دیگری است که بازار را هدایت می کند. علاوه بر این، تقاضای بالای انرژی در نتیجه رشد جمعیت جهانی و صنعت در حال توسعه است. طی چند سال گذشته این امر منجر به افزایش قیمت گاز طبیعی و نفت خام شده است. ایجاد اتانول زیستی نتیجه نگرانی فزاینده در مورد تغییرات آب و هوا و استفاده سریع از منابع تجدید پذیر است. منابع انرژی تجدید پذیر، مانند سوخت های زیستی، به تامین نیاز بازار برای سوخت کمک کرده اند که سطح آلودگی جهانی را کاهش می دهد.

علاوه بر این، بحران انرژی به دلیل کمبود نفت و افزایش قیمت انرژی بدتر شده است که استفاده از الکل را به عنوان سوخت افزایش داده است. علاوه بر این، بیواتانول با بنزین و گازوئیل ترکیب می شود تا به عنوان سوخت در خودروها استفاده شود.

الکل

سال هاست که الکل هم در غذا و هم در دارو استفاده می شود. با این حال، الکل با پیشرفت تکنولوژی در کاربردهای مختلفی کاربرد پیدا کرده است. اتیل الکل محبوب ترین و به طور گسترده ای الکل صنعتی در این سیاره در میان چندین الکل تجاری قابل دسترسی است. در حال حاضر، اکثر اتیل الکل تولید شده به عنوان سوخت زیستی در صنعت نفت استفاده می شود. اگرچه اتیل الکل یک سوخت زیستی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و تجاری شده است، تحقیقات در مورد ایجاد بیو بوتانول اهمیت پیدا کرده است و راه را برای تجاری سازی نهایی آن هموار می کند.

الکل ها علاوه بر سوخت زیستی در صنایع مختلفی از جمله دارو، غذا، مراقبت های خانگی و شخصی، صنایع شیمیایی، رنگ، جوهر، چسب و پوشش و حشره کش ها استفاده می شوند. در این صنایع، اما متیل الکل، اتیل الکل غالب است، مالتیتول، بنزیل الکل، سوربیتول و سایر الکل ها نیز در چند کاربرد به کار می روند. اتانول به دلیل کاربردها و رفتارهایی از جمله حلالیت، دافع حشرات، خاصیت ضد باکتریایی، نگهداری و ضد یخ زدگی، در تمامی این صنایع کاربرد دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.