نخود بهاره یک مرد را از نفخ شکم رها کرد

 یک غذای طبیعی بدون گلوتن نخود بهاره است، پس باخیال راحت آن را میل کنید.

نخودحبوبات است! در حالت خام، تقریباً شبیه سنگ های گرد بژ هستند و بسیار سفت نپخته هستند. شما نمی توانید آنها را به صورت خام بخورید زیرا حاوی سموم هستند در طول فرآیند پخت و پز حذف می شوند و به سادگی جویدن یا هضم آن ها بسیار سخت است. در حالی که به طور معمول بژ هستند، آنها در رنگ های دیگری از جمله قرمز و سبز می آیند.

از آنجایی که نخود سرشار از پروتئین و فیبر است، معمولاً در پخت و پزهای گیاهی به عنوان نوعی جایگزین گوشت مانند سالاد نخود ، این سوپ رشته فرنگی نخود و این پای قابلمه ای نخود استفاده می شود.

نخود بهاره

نخود از نظر تغذیه ای سرشار از پروتئین و فیبر است. در اینجا یک تفکیک سریع از اصول اولیه و دلیل عالی بودن این حبوبات آورده شده است، پختن نخود بسیار شبیه به لوبیا است و روندی مشابه با سایر لوبیاها دارد.

دستور پخت نخود: ابتدا باید حبوبات خود را خیس کنید. نخودها را به مدت یک شب خیس کنید یا نخودها را سریع خیس کنید با جوشاندن آنها به مدت 3 دقیقه و سپس خیس کردن آنها فقط به مدت 1.5 ساعت. هر دو خوب کار می کنند اما شما باید یکی را انتخاب کنید.در مرحله بعد، آنها را بپزید. پس از خیس کردن، به سادگی نخودها را در یک قابلمه بزرگ با آب یا آب گوشت و همچنین چاشنی های دلخواه اضافه کنید. به مدت 1.5 ساعت یا تا زمانی که لپه نرم و نرم شود، آن را بجوشانید.

آیا می توانید نخود را منجمد کنید؟ بله، شما می توانید! برای یخ زدن نخود پخته شده، کافی است آنها را روی یک ورقه پخت سیلیکونی یا روغنی پهن کنید این کار از چسبیدن آنها جلوگیری می کند. در فریزر قرار داده و به مدت 1/5 ساعت در فریزر قرار دهید. نخودهای منجمد فلش را در ظرفی قرار داده و به مدت چند ماه در فریزر نگهداری کنید.

روشی فوق العاده برای پختن نخود خام: برای این کار، نخود خیس خورده را با آب یا آبگوشت به همراه هر چاشنی دیگر داخل زودپز خود اضافه کنید. با فشار دستی به مدت 13 دقیقه بپزید و به مدت 5 دقیقه به طور طبیعی فشار را رها کنید. از آنجایی که دیگ فوری کمی طول می کشد تا تحت فشار قرار گیرد، در مجموع حدود 35 دقیقه طول می کشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.