زیتون درجه یک طارم چاشنی محبوب مهدی طارمی

اما دست نگه دار شما نمی خواهید زیتون درجه یک طارم زیادی به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این هم خوب نیست چرا؟ بیایید دریابیم!

عوارض مصرف بیش از حد زیتون چیست؟
مشکلات دوران بارداری و شیردهی
اطلاعات کافی در این مورد وجود ندارد. از این رو، زنان باردار و شیرده باید زیتون (یا روغن زیتون) را در مقادیر معمولی بچسبانند و از افراط در آن خودداری کنند.
ممکن است قند خون را تا حد زیادی کاهش دهد
زیتون می تواند قند خون را در افرادی که قبلاً داروهای قند خون مصرف می کنند کاهش دهد. بنابراین قبل از مصرف زیتون با پزشک مشورت کنید.
سدیم بالا
زیتون می تواند حاوی مقادیر زیادی سدیم باشد. از این رو، جوراب ساق بلند آنها ممکن است ایده خوبی نباشد. آنها را در حد مجاز مصرف کنید. خوردن 5 تا 6 زیتون در روز یک هدف هوشمندانه خواهد بود. اگر مشکل فشار خون دارید، لطفا از مصرف زیتون دوری کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

زیتون

تداخلات دارویی
زیتون ممکن است با داروهای قند خون و فشار خون تداخل داشته باشد. اگر از آن داروها استفاده می کنید، لطفاً قبل از مصرف زیتون با پزشک خود مشورت کنید.
اینفوگرافیک: حقایق جالب درباره زیتون
زیتون می تواند با التهاب مبارزه کند، سلامت گوارش را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند. می توانید آنها را به تنهایی بخورید یا به سالاد یا میان وعده اضافه کنید. در حالی که زیتون فواید زیادی دارد، اما بیشتر از آن چیزی است که می دانید! ما لیستی از حقایق جالب در مورد زیتون جمع آوری کرده ایم. آن را بررسی کنید!

فواید زیتون را می توان به محتوای آنتی اکسیدانی آن نسبت داد. زیتون می تواند خطر سرطان را کاهش دهد و سلامت قلب و عروق، گوارش، مغز، چشم، پوست و مو را تقویت کند.

آنها همچنین سطح قند خون را کاهش می دهند، با التهاب مبارزه می کنند و به کاهش خطر پوکی استخوان کمک می کنند. می توانید مستقیماً زیتون را به غذای خود اضافه کنید یا از روغن زیتون برای مقاصد آشپزی استفاده کنید تا از فواید آن بهره مند شوید.

با این حال، مصرف بیش از حد ممکن است سطح قند خون را تا حد زیادی کاهش دهد و محتوای سدیم بالای آنها نیز ممکن است اثرات منفی داشته باشد. زیتون همچنین ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد. از این رو احتیاط کنید و آنها را در حد اعتدال مصرف کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.