خیارشور اصالت را می توان در تهیه زرشک پلو استفاده نمود

طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، بدن انسان برای عملکرد صحیح و حفظ سلامت کلی به آب کافی نیاز دارد. ماده ها باید 2.2 لیتر (9 فنجان) و نرها 3 لیتر (13 فنجان) آب در روز بنوشند.

نیاز فرد به مایعات ممکن است هنگام تعریق زیاد، ورزش یا از دست دادن مایعات به دلیل بیماری یا دمای گرم افزایش یابد.

نوشیدن آب خیارشور اصالت در میزان مصرف روزانه آب به حساب می‌آید و خیار برای سرگرم کردن جوانه‌های چشایی طعم بیشتری می‌افزاید.

کاهش وزن
نوشابه های شیرین، آب میوه ها و نوشیدنی های ورزشی دارای کالری و قند بالایی هستند. از طرف دیگر، آب خیار تقریباً کالری صفر دارد. این به فرد اجازه می دهد تا از نوشیدنی های طعم دار بدون کالری خالی اضافه لذت ببرد.

علاوه بر این، برخی از افراد ممکن است تشنگی را با گرسنگی اشتباه گرفته و در نهایت به خوردن میان وعده یا پرخوری در زمانی که تنها چیزی که نیاز دارند یک لیوان آب است، بپردازند. وقتی احساس گرسنگی می کنید، ابتدا یک لیوان آب خیار بنوشید تا ببینید که آیا گرسنگی برطرف می شود یا خیر.

هیدراته شدن مناسب نیز می تواند به فرد کمک کند احساس سیری کند و او را از میان وعده های غیر ضروری نجات دهد.

خیارشور

 

آسیب اکسیداتیو می تواند منجر به انواع بیماری ها از جمله سرطان، دیابت و بیماری های قلبی شود. آنتی اکسیدان منبع مطمئن به جلوگیری و به تاخیر انداختن آسیب سلولی ناشی از استرس اکسیداتیو کمک می کند.

خیار سرشار از آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی است. با افزودن آنها به آب، یک لیوان آب را مغذی تر و سرشار از آنتی اکسیدان می کنند.

خیار سرشار از آنتی اکسیدان های زیر است منبع مورد اعتماد:

کلسیم
منیزیم
پتاسیم
فسفر
ویتامین A
ویتامین K
فشار خون
رژیم غذایی سرشار از سدیم و پتاسیم کم می تواند منجر به فشار خون بالا شود، بنابراین گنجاندن پتاسیم در رژیم غذایی ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

خیار منبع عالی پتاسیم است و آب خیار را راهی خوب برای افزودن پتاسیم بیشتر به بدن، ایجاد تعادل بهتر سدیم و پتاسیم و به طور بالقوه کاهش فشار خون می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.