با استفاده از موز کیلویی می توانید به فضا سفر کنید

موز ممکن است سلامت دستگاه گوارش را بهبود بخشد، فیبر غذایی با بسیاری از فواید سلامتی از جمله بهبود هضم مرتبط است. یک موز متوسط ​​حاوی حدود سه گرم فیبر است که منبع بسیار خوبی از فیبر رژیمی است.

موز کیلویی در بیشتر مراکز به فروش می رسد. موز حاوی دو نوع فیبر اصلی است:

نشاسته مقاوم هضم نمی شود و به روده بزرگ می رود و در آنجا به غذای باکتری های مفید روده تبدیل می شود. علاوه بر این، برخی تحقیقات نشان می دهد که پکتین ممکن است به محافظت در برابر سرطان روده بزرگ کمک کند.

موز می تواند به کاهش وزن کمک کند
هیچ مطالعه ای مستقیماً تأثیر موز را بر کاهش وزن آزمایش نکرده است. با این حال، آنها دارای برخی خواص هستند که آنها را به یک محصول کاهش وزن عالی تبدیل می کند. اولاً، موز کالری نسبتاً کمی دارد و در هر میوه متوسط ​​چیزی بیش از 100 کالری دارد. با این حال، آنها بسیار مغذی هستند. خوردن فیبر بیشتر از سبزیجات و میوه ها بارها با کاهش وزن بدن و کاهش وزن مرتبط است.

موز

موز می تواند از سلامت قلب حمایت کند
پتاسیم یک ماده معدنی است که برای سلامت قلب به ویژه برای کنترل فشار خون ضروری است. موز منبع غذایی عالی از پتاسیم است. یک میوه با اندازه متوسط ​​حاوی نه درصد RDI است.

رژیم غذایی سرشار از پتاسیم می تواند به کاهش فشار خون کمک کند و افرادی که پتاسیم زیادی مصرف می کنند در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی بسیار کمتر هستند. علاوه بر این، موز حاوی مقدار مناسبی منیزیم است که برای سلامت قلب نیز مهم است.

موز حاوی آنتی اکسیدان های قوی است
میوه ها و سبزیجات منابع عالی آنتی اکسیدان های رژیمی هستند و موز نیز از این قاعده مستثنی نیست. آنها حاوی انواع مختلفی از آنتی اکسیدان های قوی هستند که با بسیاری از فواید سلامتی (کاهش خطر بیماری قلبی و بیماری های دژنراتیو) مرتبط هستند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.