اولین خیارشور شیشه ای یک و یکی که توسط یکی از بازیکنان ایرانی خریداری شد

خیارشور شیشه ای یک و یک مانند پروبیوتیک ها عمل می کنند، از میکروبیوم بدن محافظت می کنند و از رشد باکتری های سالم در روده حمایت می کنند.

معده حاوی میلیون ها باکتری است که به هضم و جذب غذا به بدن کمک می کنند. این باکتری ها ممکن است از عفونت های قارچی جلوگیری کنند، به اسهال و یبوست کمک کنند و به طور بالقوه به درمان مشکلات مزمن سلامت معده، مانند بیماری کرون کمک کنند.

ترشی های تخمیر شده غنی از پروبیوتیک هستند، بنابراین ممکن است به بهبود هضم و جلوگیری از مشکلات جزئی معده کمک کنند.

برخی تحقیقات محدود نشان می دهد که پروبیوتیک ها ممکن است مزایای سلامتی دیگری نیز داشته باشند، از جمله:

کاهش علائم افسردگی و اضطراب
درمان پوسیدگی و التهاب لثه
مدیریت دیابت
پیشگیری یا درمان آلرژی
کاهش عفونت ادراری
کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان روده بزرگ
تحقیقات در مورد این مزایا هنوز در مراحل اولیه است. قبل از اینکه بتوان در مورد اثرات طولانی مدت پروبیوتیک ها بر سلامتی اطمینان حاصل کرد، محققان باید آزمایشات بیشتری را انجام دهند.

خیارشور

فواید ترشی
علاوه بر ترشی های تخمیر شده حاوی پروبیوتیک، ترشی ها ممکن است مزایای سلامتی دیگری نیز داشته باشند:

بازیابی تعادل الکترولیت
الکترولیت ها نمک هایی هستند که بدن برای عملکرد سالم به آنها نیاز دارد. هنگامی که فردی دچار کم آبی می شود، ممکن است الکترولیت های خود را نیز از دست بدهد.

ترشی ها سرشار از سدیم هستند و بنابراین دارای الکترولیت بالایی نیز هستند. از نظر تئوری، این نشان می دهد که آب ترشی ممکن است گزینه ای برای بازگرداندن الکترولیت ها به افرادی باشد که تب دارند، استفراغ می کنند یا کم آب هستند.

برخی از ورزشکاران به آب ترشی سوگند یاد می کنند تا الکترولیت های خود را پس از تمرین بازیابی کنند. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه نوشیدن آب ترشی گزینه بهتری نسبت به نوشیدنی های آب یا الکترولیتی است وجود ندارد. با این حال، برای کسی که از آب ترشی لذت می برد، مقدار کمی ممکن است یک جایگزین خوشمزه باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.