افتادن گوجه‌ فرنگی گلخانه‌ای در چاه موجب آبگرفتگی معابر شهری شد

علاوه بر فواید قوی برای سلامت قلب، گوجه فرنگی می‌تواند پوست ما را از آسیب‌دیدگی نور خورشید حفظ کند.

در یک مطالعه آلمانی، شرکت‌کنندگانی که 2 تا 3 بار در هفته محصولات گوجه‌فرنگی مصرف می‌کردند، با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، کمتر دچار آفتاب سوختگی شدند.

این فقط نشان می دهد که گوجه فرنگی سرشار از فواید سلامتی فوق العاده است. گوجه فرنگی چه به صورت تازه مصرف شود و چه برای استفاده بعدی نگهداری شود، گوجه فرنگی در ایجاد دستور العمل های طعم عالی همه کاره است.

اگر گوجه فرنگی را پرورش می دهید، از برداشت فراوان خود بهره ببرید. برای مقابله با مازاد آماده باشید. با همسایگان و اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید.

همچنین می توان گوجه فرنگی را با استفاده از روش هایی مانند انجماد، کنسرو کردن یا آبگیری به راحتی نگهداری کرد. مزیت آن برای شما و خانواده‌تان، در دسترس بودن گوجه‌فرنگی تازه، باکیفیت و خانگی در تمام طول سال است که می‌توانید در انواع دستور غذاها از آن استفاده کنید.

تحقیقات مشخص شده در این مقاله مروری، مزایای سلامتی بالقوه مرتبط با رژیم غذایی غنی شده با گوجه فرنگی و محصولات گوجه فرنگی را مورد بحث قرار می دهد.

این شامل جزئیات مطالعات قبلی در مورد بررسی خواص ضد سرطانی گوجه فرنگی، محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی و عصبی و دیابت، حفظ میکروبیوم سالم روده، و بهبود سلامت پوست، باروری، پاسخ ایمنی و بازیابی ورزش است.

بخش‌های خاص یک میوه گوجه‌فرنگی که به این فواید سلامتی کمک می‌کند نیز مشخص شده است. مضرات بالقوه رژیم غذایی غنی از گوجه فرنگی، به ویژه مصرف مکمل های حاوی ترکیبات موجود در گوجه فرنگی، مانند لیکوپن، به تفصیل بیان شده است.

این بررسی همچنین به این موضوع می‌پردازد که چگونه کشت گیاهان گوجه‌فرنگی می‌تواند بر ارزش غذایی میوه‌های برداشت‌شده تأثیر بگذارد.

شرایط مختلف رشد محیطی مانند شدت نور، محیط رشد و دما بر حسب تاثیری که بر کیفیت میوه، محتوای مواد مغذی آن دارند و در نتیجه مزایای بالقوه سلامتی حاصل از خوردن میوه توضیح داده می‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.