استفاده از خاک ژله ای مکعبی به جای تخم شربتی در نوشیدنی ها

پلیمرها بسیار رایج هستند شما هر روز آنها را می بینید و استفاده می کنید: آنها در ابریشم، پشم، نایلون، پنبه، سلولز، پروتئین ها، لاستیک، پی وی سی، مواد اپوکسی، سیلیکون، نرم کننده مو، رنگ، پلی استایرن، چسب ها، ژلاتین یافت می شوند. Silly Putty®، پلی استر، Kevlar®، سی دی، عینک و تفلون®، فقط به نام چند مورد. فهرست پلیمرهای حاوی پلیمر همچنان ادامه دارد و به نوعی مانند زنجیره های بلند پلیمری است.

چرا قبل از دست زدن به خاک ژله ای مکعبی باید دست های خود را بشویید؟ از آنجایی که خاک ژله ای عمدتاً آب است، هنگام دست زدن به آن دستان شما را می‌شوید. کثیفی، میکروب‌ها و آلودگی‌های میکروسکوپی روی دست‌های شما که پاک می‌کند، جایی برای رفتن ندارند.

این تجمع می تواند منجر به خاک ژله ای های کثیف و بدبو شود که برای هیچ کس جالب نیست. در نهایت، این مخلوط روغنی می تواند باعث کاهش تعداد مکان هایی روی پلیمر شود که می توانند به آب قلاب شوند، که به معنای از دست دادن جذب است. به علاوه، خاک ژله ای را کدر و کدر جلوه می دهد. شستن دست ها قبل از دست زدن به کریستال ها نه تنها از آن جلوگیری می کند.

خاک ژله ای

 

کثیفی از ورود به آزمایش شما، اما همچنین به طولانی شدن عمر خاک ژله ای ها کمک می کند و ظاهر آنها را تازه نگه می دارد. به علاوه، تمرین خوبی است که همیشه قبل و بعد از انجام یک آزمایش علمی دست های خود را بشویید.

آن را بیشتر ببرید
توصیه می شود در صورت امکان از آب مقطر برای خیساندن ناگت ها استفاده شود. آب مقطر معمولاً به راحتی به دست می آید و خیلی گران نیست. استفاده از آب لوله کشی مناسب است، اما گاهی اوقات تصفیه آن بر نحوه جذب آن توسط پلیمر تأثیر می گذارد.

آب مقطر مانند آب باران است و فاقد مواد معدنی، مواد شیمیایی و سایر مواد محلول است که می توانند نحوه جدا شدن پیوندهای پلیمری با آن را با تقطیر تغییر دهند، بنابراین با انتخاب آب مقطر بهترین و مطمئن ترین نتایج را دریافت می کنید. به علاوه، افرادی که این آزمایش را انجام می‌دهند به ما گفته‌اند که خاک ژله ای ها هنگام جذب آب مقطر بزرگ‌تر می‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.