آلو بخارا یا برقانی یک مرد فقیر را ثروتمند کرد

یکی از خوش طعم ترین میوه های خشک در بازار آلو بخارا یا برقانی است.

آلو نوعی میوه هسته دار با طعم شیرین لذیذ است. این میوه بر روی درختانی رشد می‌کند که پس از کاشت، چهار تا شش سال طول می‌کشد تا حتی میوه دهند . حتی در آن نقطه، درخت به هشت تادوازده سال نیاز دارد تا بتواند به ظرفیت کامل تولید خود برسد. آلو معمولا در تابستان رسیده و سپس برداشت می شود.

انواع مختلفی از آلو وجود دارد و نوع خشک آن به آلو خشک معروف است. راحت و خوش طعم، آلو یک میوه خشک همه کاره است که می توان آن را به تنهایی میل کرد یا در انواع غذاها گنجانید.

آلو بخارا

اگرچه این میوه فواید جدی برای سلامتی دارد، مطمئن شوید که به لیست مواد تشکیل دهنده توجه کنید و انواعی را خریداری کنید که فقط آلو خشک را به عنوان تنها ماده تشکیل دهند، سعی کنید از گزینه هایی با هر گونه قند یا روغن اضافه شده خودداری کنید. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد آلو و اینکه چرا آنها ارزش یک جایگاه در سبد خرید شما را دارند، آورده شده است

چند عدد آلو در روز مصرف کنید به اندازه خود آلو بستگی دارد، اما تحقیقات کنونی مصرف 50 گرم آلو در روز را توصیه می‌کند که برابر با پنج تا شش آلو است. اگر به خوردن آلو یا سایر غذاهای غنی از فیبر عادت ندارید، به آرامی با ۱ تا ۲ آلو در روز شروع کنید و به تدریج به سمت بالا بروید.

برای افرادی که در رژیم غذایی خود فیبر کمی دارند، به طور کلی توصیه می کنیم آلو را به تدریج معرفی کنند، از مصرف آلو با معده خالی خودداری کنند و مصرف آن را در طول روز پخش کنند. برخلاف سایر آب میوه ها، اکثر برندهای معروف آب آلو در واقع حاوی منبع خوبی از فیبر در هر وعده هستند.

خود آب آلو گرم مدت‌هاست که به عنوان یک درمان طبیعی برای یبوست نیز استفاده می‌شود. مصرف آب آلو احتمالاً می‌تواند تا حدودی از نظر سلامت استخوان‌ها مؤثر باشد، اما ما فقط داده‌های کارآزمایی‌های بالینی را در مورد تأثیر آلو کامل بر سلامت استخوان‌ها در اختیار داریم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.